Pilih pinjaman yang sesuai untuk anda

Pinjaman Peribadi untuk perbelanjaan terancang yang anda bayar balik secara bulanan, Pinjaman Perniagaan PKS untuk modal kerja, dan Pinjaman Jangka Pendek untuk kekurangan tunai selama beberapa hari atau minggu. Tidak pasti yang mana sesuai? Beritahu kami tujuan wang itu dan penasihat anda akan mencadangkan satu.

Pinjaman yang mana sesuai untuk anda?

Jawab dua atau tiga soalan ringkas dan kami akan menunjukkan pinjaman yang sesuai. Ini hanya panduan, bukan kelulusan: penasihat anda akan melihat keseluruhan keadaan anda sebelum mencadangkan jumlah dan tempoh.

Soalan 1

Untuk apakah wang itu?

Bandingkan pinjaman kami

Kadar adalah setahun kecuali dinyatakan sebaliknya, dan kadar yang sama terpakai bagi setiap tempoh. Setiap pelanggan yang diluluskan membayar kadar ini; penilaian anda menentukan sama ada permohonan diluluskan dan berapa banyak yang boleh kami pinjamkan, dan penasihat anda akan mengesahkan tawaran akhir sebelum anda menandatangani.

CiriPinjaman PeribadiPinjaman Perniagaan PKSPinjaman Jangka Pendek
Untuk siapaMakan gaji atau bekerja sendiri, berumur 21 – 60 tahun, warganegara Malaysia atau PRPerniagaan yang berdaftar dengan SSM sekurang-kurangnya 1 tahunWarganegara Malaysia atau PR berumur 21 – 60 tahun dengan pendapatan tetap
Kadar4.9% setahun4.9% setahun0.0136% sehari
JumlahRM 1,000 – 100,000RM 5,000 – 300,000RM 500 – 10,000
Tempoh3 – 108 bulan6 – 108 bulan7 – 90 hari
Bayaran balikAnsuran bulanan yang sama; penyelesaian awal tanpa penaltiAnsuran bulanan yang sama; penyelesaian awal tanpa penaltiSatu bayaran balik pada tarikh matang, atau lebih awal
MohonMohonMohonMohon

Kos RM 5,000 jika dibayar balik dengan dua cara

Jumlah RM 5,000 yang sama, dipinjam sebagai Pinjaman Peribadi yang dibayar balik secara bulanan atau sebagai Pinjaman Jangka Pendek yang dibayar balik dalam satu bayaran. Kedua-duanya dikira pada 4.9% setahun.

Pinjaman Peribadi

Ansuran bulanan yang sama
  • 6 bulan

    RM 845.28sebulan, selama 6 bulan

    Jumlah faedah
    RM 71.71
    Jumlah bayaran balik
    RM 5,071.71
  • 12 bulan

    RM 427.81sebulan, selama 12 bulan

    Jumlah faedah
    RM 133.70
    Jumlah bayaran balik
    RM 5,133.70
  • Bar berwarna di bawah setiap pilihan menunjukkan jumlah faedahnya, pada skala yang sama untuk kelima-lima pilihan, supaya anda boleh membandingkannya dengan cepat.
Kira Pinjaman Peribadi anda sendiri

Pinjaman Jangka Pendek

Satu bayaran pada tarikh matang
  • 30 hari

    RM 5,020.42dalam satu bayaran pada hari ke‑30

    Jumlah faedah
    RM 20.42
    Jumlah bayaran balik
    RM 5,020.42
  • 60 hari

    RM 5,040.83dalam satu bayaran pada hari ke‑60

    Jumlah faedah
    RM 40.83
    Jumlah bayaran balik
    RM 5,040.83
  • 90 hari

    RM 5,061.25dalam satu bayaran pada hari ke‑90

    Jumlah faedah
    RM 61.25
    Jumlah bayaran balik
    RM 5,061.25
Kira Pinjaman Jangka Pendek anda sendiri

Apa yang ditunjukkan oleh angka ini

  • Faedah banyak bergantung pada berapa lama anda menyimpan wang itu. Malah 90 hari dengan Pinjaman Jangka Pendek (RM 61.25) lebih murah daripada 6 bulan dengan Pinjaman Peribadi (RM 71.71).
  • Tetapi Pinjaman Jangka Pendek dibayar balik sekali gus: pinjam selama 30 hari dan RM 5,020.42 perlu dibayar pada hari ke‑30. Pilih hanya jika anda pasti wang itu akan ada.
  • Pinjaman Peribadi mengekalkan setiap bayaran lebih kecil, RM 427.81 sebulan selama 12 bulan, dan anda boleh membuat penyelesaian awal tanpa penalti, dengan hanya membayar faedah sehingga hari itu.

Kadar yang ditunjukkan adalah sama bagi setiap tempoh. Setiap pelanggan yang diluluskan membayar kadar ini, jauh di bawah had undang-undang 18% setahun bagi pinjaman tanpa cagaran. Pendapatan, komitmen sedia ada dan rekod kredit anda menentukan sama ada permohonan diluluskan dan berapa banyak yang boleh kami pinjamkan, dan tawaran akhir disahkan oleh penasihat anda di WhatsApp sebelum anda menandatangani. Tiada yuran pemprosesan atau pentadbiran tambahan.

Sebelum anda memohon

Empat perkara yang wajar disemak dahulu. Ia hanya mengambil beberapa minit dan menjimatkan masa kemudian.

Siapa yang boleh memohon

Warganegara Malaysia dan penduduk tetap (PR) berumur 21 hingga 60 tahun, yang mempunyai pendapatan tetap dan akaun bank Malaysia atas nama sendiri. Bagi Pinjaman Perniagaan PKS, perniagaan mesti telah didaftarkan dengan SSM sekurang-kurangnya 1 tahun.

Dokumen yang perlu disediakan

Biasanya slip gaji terkini anda, atau penyata bank yang menunjukkan pendapatan anda masuk. Perniagaan turut menyediakan pendaftaran SSM dan penyata bank 6 bulan. Anda menghantarnya dalam bentuk foto atau PDF melalui WhatsApp.

Dokumen bagi setiap pinjaman

Jumlah yang mampu anda bayar

Sebagai panduan yang selesa, pastikan semua bayaran balik bulanan anda, termasuk pinjaman baharu, tidak melebihi 40% daripada gaji bersih anda. Ini panduan yang konservatif, bukan syarat kelulusan kami.

Kalkulator kemampuan

Tiada yuran tambahan

Tiada yuran pemprosesan, pentadbiran atau keahlian, tiada apa-apa yang ditolak daripada jumlah yang anda terima, dan tiada penalti untuk penyelesaian awal.

Kadar & yuran

Soalan tentang kadar dan kos

Lihat semua soalan lazim

Adakah terdapat yuran selain faedah?

Tidak. Tiada yuran pemprosesan, perkhidmatan, pentadbiran atau keahlian, dan tiada apa-apa yang ditolak daripada jumlah yang anda terima. Semua kadar kami jauh di bawah had undang-undang 18% setahun bagi pinjaman tanpa cagaran. Caj bayaran lewat, jika ada, dinyatakan dalam perjanjian pinjaman anda.

Pemberi pinjaman lain memberi saya sebut harga kadar rata (flat rate). Bagaimanakah perbandingannya dengan kadar anda?

Kadar kami ialah kadar tahunan berdasarkan baki berkurangan, jadi anda hanya dikenakan faedah atas jumlah yang masih anda hutang. Kadar rata mengenakan faedah atas keseluruhan jumlah asal sepanjang tempoh pinjaman, jadi angka yang sama menjadi jauh lebih mahal. Contohnya, RM 10,000 pada kadar rata 10% selama 12 bulan ialah RM 1,000 faedah, kira-kira 17.97% setahun berdasarkan baki berkurangan, berbanding RM 267.40 pada kadar 4.9% setahun kami. Sesetengah kadar rata yang rendah masih boleh bersaing, jadi tukarkan dahulu sebelum membandingkan: gunakan Penukar kadar rata di bawah Kalkulator.

Adakah kadar saya akan berbeza daripada kadar yang diiklankan?

Tidak. Setiap pelanggan yang diluluskan membayar 4.9% setahun atas baki berkurangan, tanpa mengira tempoh. Pendapatan dan rekod kredit anda menentukan sama ada permohonan diluluskan dan berapa banyak yang boleh kami pinjamkan. Penasihat anda mengesahkan tawaran akhir (jumlah, tempoh dan ansuran) melalui WhatsApp sebelum anda menandatangani apa-apa.

Bolehkah saya membuat penyelesaian awal, dan berapa yang perlu saya bayar?

Boleh, pada bila-bila masa, tanpa penalti atau yuran penyelesaian awal. Anda membayar prinsipal tertunggak serta faedah hanya sehingga hari anda menjelaskannya. Contohnya, bagi RM 10,000 selama 12 bulan pada 4.9% setahun, menjelaskan sepenuhnya sejurus selepas ansuran ke-6 bermakna anda membayar RM 5,061.10 dan menjimatkan RM 72.58 faedah. Menjelaskan di antara dua tarikh akhir bayaran menambah faedah bagi hari sejak tarikh akhir bayaran yang lepas anda (kira-kira RM 6.89 jika anda menjelaskan pinjaman itu 10 hari kemudian), jadi jumlahnya berubah dari hari ke hari. Hantar mesej kepada penasihat anda untuk angka yang tepat pada hari anda bercadang untuk membayar. Anda boleh menganggarkannya dengan Kalkulator penyelesaian awal di bawah Kalkulator.

Mohon dalam kira-kira 3 minit

Kira dahulu ansuran bulanan anda dengan kalkulator kami. Penasihat anda akan mengesahkan kadar anda sebelum anda menandatangani, dan membuat permohonan tidak mewajibkan anda untuk meminjam.